У овој години навршава се 150 година од рођења Михаила Петровића Аласа. У ту част ученици основних школа се у оквиру квиз такмичења од стране Друштва математичара Србије такмиче осим у логичким задацима из математике и у томе ко више зна о нашем великом математичару.

Општинско квиз такмичење у организацији наставника математике и учитеља одржало се 29.10.2018. године у нашој школи. Учествовале су екипе млађих разреда и екипе старијих разреда. Свака екипа састављена је од по 4 ученика различитог разреда. Током квиза ученици су имали различите врсте задатака од којих су одређене задатке решавали колективно а одређене појединачно. Ученици су најпре решавали уводне задатке који су нешто лакши били, затим појединачне задатке где су показивали знања стечена у свом разреду, и ,,брзина је знање” је била следећа група задатака, а за сам крај су имали задатке оштроумности.

У конкуренцији млађих разреда прво место освојила је изузетна екипа ОШ ,,Дуле Караклајић“ која је освојила пласман на градско такмичење, а друго место ништа мање боља екипа ОШ ,,Кнез Лазар“. Екипу наше школе чинили су
1. Никола Раденковић 1/1;
2. Ката Станишић 2/1;
3. Лука Јовановић 3/4;
4. Илија Ракић 4/2.

У конкуренцији старијих разреда, екипа ОШ ,,Кнез Лазар“ је освојила највише поена и пласирала се на градско такмичење, у чијем саставу били су ученици
1. Лука Раденковић 5/4;
2. Лана Новичић 6/4;
3. Милица Ђашић 7/3;
4. Душан Влајић 8/1.

Друго место освојила је такође изузетна екипа ОШ ,,Дуле Караклајић“, а треће место освојила је екипа ОШ ,,Диша Ђурђевић“. Свим екипама честитамо на учешћу и приказаном знању, а екипама које су оствариле пролаз пуно успеха на градском такмичењу.