EUROPEAN DAY OF LANGUAGES 26th September

Поводом Дана европских језика, 26.09. 2018. године у ОШ „Кнез Лазар“, одржан је јавни час за ученике трећег и четвртог разреда у организацији наставница енглеског језика Марије Иванковић и Мирјане Јовановић.

Јавни час је одржан у току четвртог часа у пројекционој сали школе. Часу су присусвовале разредне старешине одељења 2/4 Мирјана Китановић, 3/1 Марија Нешковић, 3/2 Снежана Ранковић, 3/3 Данијела Ђаковић, 3/4 Снежана Митровић, 4/1 Јелена Шаљић, 4/2 Марија Павловић, 4/3 Јадранка Шијан, 4/4 Јасмина Иванковић, као и педагог школе Јелица Славић.

Ученици су на овом часу могли чути многе европске језике и понешто су научили о Европи пратећи квиз знања који је вођен на енглеском језику. Да све то што боље представе, потрудили су се следећи учесници:
1. ЈАНА СРЕДОЈЕВИЋ 4/2 говори македонску азбуку и песму о слову "Ѓ"
2. 2/4 пева песму на руском: "Семья пальчиков" и на шпанском језику: "Familia Dedo"
3. МИЛИЦА ИВАНКОВИЋ 2/3 рецитује и пева на руском: "Ходит наша бабушка; Старьй Клён" и пева на грчком рођенданску песму: "Хρόυία πολλά"
4. 3/1 пева на италијанском језику: "Testa Spalle Ginocchia e Piedi" и на грчком језику: "Κεφάλι, ώμοι, γόνατα, και δάχτυλα"
5. 3/2 пева на енглеском језику: "I am a little star".
6. ВУК БЛАГОЈЕВЋ и ЕМИЛИЈА ЂОРЂЕВИЋ 3/2 певају на француском језку: "Frѐre Jacques"
7. МАРКО БУХАЧ и ТОДОР БОЈИЋ 4/3 учествују у квизу знања: "Шта знаш о Европи? What do you know about Europe?"
8. 3/3 пева на енглеском језику: "Listen, it is a red clock"
9. 3/4 пева на словачком језику: "Ked si št astný (Кад си срећан)"
10. МИЛИЦА БЛАГОЈЕВИЋ 3/4 пева на немачком језику: "Alle meine Entchen "
11. АЊА РАНКОВИЋ 3/4 рецитује на руском језику: "Белая береза"
12. ЉУБИЦА ВЛАЈИЋ 4/2 пева на руском језику: "Катюша".