Поводом рођендана дечјег одељења Библиотеке „Димитрије Туцовић“ у четвртак, 21. марта одржан је програм-радионица под називом „У туђим патикама“ у којој су учествовали ученици седмог разреда наше школе са својим наставницама српског језика. То је део манифестације илустрације и књижевности „Крокодокодил“ која се одржава већ шест година у Београду у позоришту „Дадов“. У први план поставља се књижевност за децу, култура читања и одгајање нове читалачке публике. До ове године фестивал је одржаван само у Београду, а од ове године путује по градовима Србије и укључује тинеџере из разних места како би поруку коју промовише представио широј публици, а порука ове године је „Поштовање различитости“. Писац за децу Јасминка Петровић представила је ову радионицу лазаревачким тинејџерима који су је веома добро прихватили и активно учествовали у њој. Програм је био интерактиван и пропраћен кратким филмовима. Такође су представљене четири књиге за тинејџерски узраст као предлог за читање: „Суперувце“ Сиси Бел, „Рико, Оскар итајанствене сенк“ Андреаса Штајнхефела, „Скроз истинит дневник једног повременог Индијанца“ Шермана Алексија и „О мачкама, нотама и бубама“ Јасминке Петровић“.