У четвртак, 25.04.2019. године, ученици наше школе посетили су Фестивал науке „Дајте се на знање“ у Крагујевцу у пратњи наставника математике и хемије. Фестивал је седми по реду организован у просторијама Прве крагујевачке гимназије.

Осим предавања која одржавају професори са Природно-математичког факултета, ученици су били у прилици да присуствују и учествују у експериментима из области природних наука. Експерименте су изводили ученици Прве крагујевачке гимназије, од којих је четворо учествовало на светском такмичењу у Хјустону где су освојили 27 место у Лего лиги.

Ученици су били у прилици и да посете Парк науке, који је у склопу овогодишњег Фестивала науке и званично отворен. Парк науке осмислили су професор физике, педагог и психолог школе. Поред сваког експоната постављен је бар код који ученицима омогучава приступ о сваком ексонату појединачно на својим мобилним уређајима.

Поред многобројних експеримената у Првој крагујевачкој гимназији, ученици су посетили и Спомен парк „Шумарице“.