У петак, 7. јуна, тачно у подне Читалачки клуб наше школе у мало проширеном издању посетио је библиотеку "Димитрије Туцовић" и том приликом присуствовао промоцији књижевности посвећеној тинејџерима.
Збирка кратких прича "Дани" писца Гаста Гебера у издању "Одисеје" садржи девет прича преведених са луксембуршког језика у којима се јунацима деси нешто велико и страшно што заувек мења њихове животе.
Писац Александар Губаш представио нам је свој научнофантастични роман "Гајба" у којем нам предочава какав може бити летњи распуст 2053. године и својом непресушном имагинацијом води нас у свет будућности, дружења са роботима и истраживању тајних удружења из дубина Гајбе.
Такође, ученици су имали прилику да погледају изложбу Библиотеке града Београда под називом Данило Киш (1935-1989), организованe поводом 30 година од смрти Данила Kиша, једног од највећих писаца југословенске књижевности