Наша школа се школске 2018/19. међу првима укључила у пилот пројекат “2000 дигиталних учионица” . Министарство просвете ове године наставља са пројектом опремањем још 8000 Дигиталних учионица и обучавањем 8000 наставника.
Захваљујући томе што је међу првима у процесу дигитализације, наша школа је ушла и у пројекат “ 500 повезаних школа ”. Тим школама омогућено је да буду повезане најбржим бежичним интернетом, а да за наставак пројекта “ Дигитална учионица” укључе осим учитеља првог и учитеље другог, као и наставнике, не само петог, већ и шестог разреда.
Као једна од 500 одабраних школа, наша школа је у августу школа “домаћин” обуке за наставнике са територије Лазаревца.
Укупно 12 наставника наше школе (6 разредне и 6 предметне наставе) учествовало је на обуци, који ће од Министарства просвете добити опрему за опремање својих Дигиталних учионица- преносиве рачунаре и пројекторе са сталком. Тако да ћемо бити богатији за jош 12 пројектора и 12 лаптопова и учионицама у којима ће моћи да користе најсавременије дигиталне уџбенике.
Водитељ обуке је била Зорица Ивковић, учитељица наше школе, учесница пилот пројекта “2000 дигиталних учионица”.
Учитељи и наставници су се упознали су се са могућностима и које пружају дигитални уџбеници у настави. Активно су размењивали искуства и учествовали у радионицама.
У нову школску годину улазе са знањима о употреби тренутно најсавременијих наставних средстава код нас и у свету.