У среду 16.10.2019. у нашој школи гостовао је Мобилни планетаријум. Ученици од 1. до 8.разреда имали су прилику да уживају у изузетно ефектној демонстарцији изгледа, кретања и основним елементима небеске сфере, сликовитог приказа 88 сазвежђа, да доживе оријентацију у простору, координатне системе, тела Сунчевог система и објекте дубоког неба: маглине, звездана јата и галаксије... Наши ђаци су разоткривали шта су лажна а шта права кретања на небу, узроке смене дана и ноћи, смене годишњих доба, звезде падалице, Сунчеве експлозије, црне рупе. Помоћу мапе коју чини 88 замишљених слика на небу, тј. сазвежђа, која у стварности не престављају реалне физичке системе, вежбали су оријентацију у простору - проналажење звезде Северњаче, страна света, основних елемената астрономских координатних система.