У четвртак 17.10.2019. ученици седмог и осмог разреда су били у посети Градској библиотеци. Повод је био промоција књиге ,, Пркосне Српкиње " ауторке Иване Нешић са којом су се кроз разговор наши ученици упознали и лепо дружили.

Књига коју је написала Ивана Нешић, а илустровала Азра Костић Прчић, настала је са намером да буде обавезна лектира девојчицама од осам до петнаест година, али превазилази те оквире. Њу треба да прочитају и дечаци, али такође и они старији. Књига Приче о пркосним Српкињама делимично исправља велику неправду и скида вео заборава са имена и живота жена које су нас све задужиле, жена које су бориле за једнакост полова и које су, свака на свој начин, померале границе и мењале историју. Ово је књига којом се одаје почаст само делићу жена које су већини нас донеле слободу избора коју често узимамо здраво за готово.
Ово су приче о женама које су на различите начине допринеле културном, историјском и научном животу Србије, од Чучук Стане па до Исидоре Секулић, од Марије Бурсаћ до Марине Абрамовић.