У петак 18.октобра 2019.год. ученици петог и шестог разреда су у нашој школи имали прилику да се друже са Надом Кораћ, ауторком књиге "Лавиринт" - одабрани грчки митови за читање и преправљање. "Лавиринт" се састоји од двадесет митолошких прича,представљених тако што је свака прича испричана до одређене тачке, а дете се позива да је самостално заврши. Наши ученици су наглас читали митове о Ахиловој пети, о краљу Миди и о томе како је град Атина добила име и покушавали да логичким закључивањем дођу до решења или да измаштају оно што им се чини најзанимљивије. У ведрој и насмејаној атмосфери дружење ученика са Надом је пролетело, а захваљујући поклону драге ауторке, наша школска библиотека је богатија за два примерка ове дивне књиге, те ће наши ученици моћи да прочитају занимљиве приче и унапреде своје познавање грчке митологије и културе.