Организација рада Целодневног боравка ОШ"Кнез Лазар"

Поштовани родитељи,
На основу Дописа Министарства просвете, науке и технолошког развоја, број: 601-00-9/4/2020-01 Инструкције у вези са поступањем основних школа поводом отварања објеката за пријем ученика у целодневни боравак током трајања епидемиje COVID-19

ОБАВЕШТАВАМО вас да ће Целодневни боравак за ученике ОШ ,,Кнез Лазар“ почети са радом у понедељак 11. маја 2020. године.

Организација рада Целодневног боравка (целодневна настава и продужени боравак)
– У случају злоупотребе по сазнању директора родитељ ће морати да достави доказ о ангажовању (потврду од послодавца – доказ да су оба родитеља/старатеља у радном односу и да не могу да организују рад од куће).
– Пре доласка у школу родитељ треба да измери температуру детету – у случају повишене температуре не доводи дете у школу.
– Родитељ треба да обезбеди посебну флашицу за воду само за потребе детета током боравка у школи.
– Деца треба да доручкују пре доласка у школу; родитељ треба да припреми и спакује ужину и/или суви оброк (у зависности од дужине боравка у школи) у складу са потребама деце.
– Приликом довођења и одвођења детета у школу родитељ је дужан да поштује предвиђене мере – носи маску која прекрива уста и нос, избегава улазак у објекат, а уколико је неопходно да уђе пређе дезобаријеру, дезинфикује руке, што краће се задржава и размени неопходне информације са дежурним наставником.
– У школу долазе само ученици из првог циклуса основног образовања (ученици који су до сада похађали продужени боравак – први, други, трећи и четврти разред) – На улазу у школу, у простору за прихват ученика, дежурни наставник извршиће бесконтактно мерење температуре свих особа које улазе у школу.
– Дежурни наставник задужен за прихват деце контролисаће спровођење здравствено-хигијенских мера (прелазак преко дезобаријере, дезинфекција руку…) и биће задужен за прихват деце и њихово позивање када родитељи дођу по њих.
– У истој учионици/просторији може боравити до 9 ученика (различитог узраста) и 1 наставник. Између свих особа у просторији удаљеност треба да буде већа од 2 метра.
– Ученицима ће бити омогућено да прате наставу на даљину (ТВ часови), да раде домаће задатке, али и да одређено време проводе у школском дворишту, уз сталан надзор наставника и без мешања са другим групама.
– Запослени ће током боравка у школи подсећати ученике да редовно користе средства за дезинфекцију, што чешће перу руке и воде рачуна о мерама заштите и превенције.

Најраније време довођења ученика: 7.30 часова
Најкасније време доласка по ученике:16.30 часова

Сваког дана родитељи треба да обавесте дежурног наставника да ли ће ученик доћи у школу и наредног дана.

direktor@osknezlazar.edu.rs
телефон 011/ 8122-251

Молимо вас да се у потпуности придржавате прописаних мера како бисмо сачували здравље ученика и запослених.

Хвала на разумевању.
С поштовањем