Наша ученица Ања Маченовски је ове године узела учешће на бројним такмичењима из информатике и постигла одличне резултате. На регионалном такмичењу талената по научним областима ученика основне школе у организацији Центра за таленте и под покровитељством Министарства просвете, Ања је освојила 3.награду и пласирала се на републички ниво овог такмичења које ће се одржати 22.маја у Чачку. Ања је на овом такмичењу учествовала са својим пројектом "Дигитално школско звоно" у оквиру којег је представила како би она дигитализовала школско звоно помоћу микробитова.

На републичком нивоу ИНФОС такмичења из информатике у организацији Регионалног центра за таленте из Бора освојила је 1.награду и очекује је Међународни ниво на коме учествују и ученици из земаља у окружењу. Због епидемиолошке ситуације такмичење ће бити организовано онлајн 23.маја.

Поред тога Ања се пласирала у финале још два такмичења из програмирања Алгоге куп и Програмер јуниор. Алгоге куп је такмичење из програмирања које организују млади ентузијасти са Рачунарског факултета, а Програмер јуниор је тимско такмичење из програмирања у организацији Рачунарске гиманзије. Управо на овом такмичењу одржаном 15.маја Ања је заједно са Александром Спасојевић, ученицом ОШ "Војислав Вока Савић" освојила 1.место!

Честитамо Ањи и њеним наставницама на постигнутим резултатима и желимо јој пуно успеха у даљем такмичењу.