На основу Одлуке Тима за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школа од 19.01.2022. и Обавештења Министарства просвете,науке и технолошког развоја од 20.01.2022. настава у школи се одвија по следећем:

1. Све основне школе у Републици Србији примениће од понедељка 24.01.2022.године први модел организације образовно-васпитног рада – непосредно остваривање образовно-васпитног рада за ученике првог,другог,трећег и четвртог разреда.

2. Други модел организације образовно-васпитног рада примењиваће се од 24.01.2022.год у петом, шестом, седмом и осмом разреду основне школе. Што значи да ће ученици бити подељени у групе које ће наизменично долазити у школу као што стоји у Одлуци Тима за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школа и Министарства просвете,науке и технолошког развоја од 25.08.2021.

3. Имајући у виду тренутну епидемиолошку ситуацију, карактеристике омикрон соја SARS – CoV-2, ОБАВЕЗНА ЈЕ УПОТРЕБА ЗАШТИТНИХ МАСКИ ЗА СВЕ ЗАПОСЛЕНЕ, УЧЕНИКЕ И ТРЕЋА ЛИЦА СВЕ ВРЕМЕ ТОКОМ БОРАВКА У ШКОЛИ. Ношење заштитних маски је обавезно за све запослене у школама, ученике и трећа лица од момента уласка у школско двориште до напуштања школског дворишта.

Апелујемо на наше ученике и њихове родитеље да се придржавају ових мера да би боравак у школи за све био што безбеднији и да бисмо сви остали здрави и спремни да се дружимо и учимо.

УПРАВА ШКОЛЕ