У сарадњи са „Агенцијом за безбедност у саобраћају“ , у среду 25.5.2022.године,реализован је пројекат „Мобилни – едукативни саобраћајни полигон за ђаке“ . Полигон је реализовало удружење за Саобраћајни активизам у сарадњи са нашом Општином. Полигон је одржан на спортском терену школе.
Циљ пројекта је едукација ђака, млађих разреда о безбедности и активном учествовању у саобраћају.
Едукација ученика обухватала је едукативно предавање, разговор предавача и деце на тему „Безбедност у саобраћају и учествовање ђака на полигону“, стављање деце у улогу пешака и возача како би савладали правила учествовања у саобраћају.
У пројекту су учествовали сви ученици од 1. до 3. разреда наше школе. Ученици су били укључени као пешаци водећи рачуна о светлосним знацима у реалном времену, а где није било семафора, задатак је био да воде рачуна о пристижућим возилима којима су управљали њихови другари који су такође морали да пазе на семафоре, прописе и пешаке.
Ученици су на крају обуке добили информаторе у облику возачких дозвола као потврду да су успешно савладали обуку.

Обука је обухватала следећа саобраћајна правила:
- Види и буди виђен;
- Покажи намеру;
- Изабери место за прелазак преко улице;
- Обавезно стани на ивичњак пре него што закорачиш на улицу;
- Прелазак улице на пешачком прелазу са семафором и без њега;
- Прелазак улице у раскрсницама различитих врста;
- Прелазак улице између два паркирана аутомобила;
- Погледај најмање три пута: лево, десно, лево;
- Провери, крени;
- Уколико не можеш сам, потражи помоћ старије особе;
- Излазак из аутомобила, аутобуса градског превоза и прелазак улице непосредно испред или иза њега.