Европски дан језика који промовише мултикултуралност и језичку разноликост је 26. септембра обележен и у нашој школи.

Општи циљеви Европског дана језика су:
· информисање јавности о значају учења језика у циљу повећавања степена вишејезичности и међукултуролошког разумевања;
· промовисање језичког и културолошког богатства Европе, које мора бити очувано и развијано;
· подржавање целоживотног учења језика, како у оквиру школа, тако и ван њих, било за потребе школе, посла, мобилности или из задовољства.

Ученици одељења 3-1 и 3-4 су у сарадњи са наставницама енглеског језика Мирјаном Јовановић и Маријом Иванковић одржали пригодан програм и тиме допринели обележавању овог дана. Ученици су певали и рецитовали на неколико језика, показали да умеју да броје на грчком, да се представе на руском и исландском, да се јаве на мађарском и да кажу порекло речи у српском. Програм су обогатиле видео презентације. Оно у чему су ученици највише уживали је квиз Шта знаш о Европи и европским језицима у коме су ученици слушали питања и давали одговоре на енглеском језику.

Часу су присуствовали: педагог школе, психолог као и учитељице трећег разреда - Ивана Јовановић и Данијела Ђаковић.

У холу школе су претходне недеље окачени панои где су ученици свих разреда могли мало детаљније да се информишу о овом дану и да прочитају разне занимљивости.