Ученици од првог до четвртог разреда имали су пробни час који су одржали полазници плесног студија "Колус".

Презентација плеса одржана је у школском дворишту. Деца су уживала и радо учествовала.

Кроз дружење са вршњацима и разне кореографије јачана је потреба за тимским радом , стрпљењем и усклађивањем. Кроз физички контакт ,којег изискује плес , радило се на побеђивању стидљивости и стереотипа. Рад у великој групи допринео је развоју равноправности, самопоуздања и сигурности.

Схватили су да плес повољно утиче на физички развој, на развој мускулатуре, држања тела и моторичке способности, што је нарочито корисно због дуготрајног седења испред рачунара, с телефоном у рукама, па и у школским клупама. Кроз разговор су сазнали да је плес добар за ослобађање од сувишне енергије, за потрошњу калорија, за затезање, поправљање флексибилности и издржљивости, као и за обликовање тела.