17. марта у нашој школи је одржана прелиминарна рунда међународног такмичења из енглеског језика Hippo 2023 - English without borders које окупља такмичаре из више од педесет земаља света. 59 ученика од 3. до 8. разреда је узело учешћа на овом јако занимљивом такмичењу.

Координатор такмичења је била наставница енглеског језика Мирјана Јовановић која је уз помоћ својих колегиница Раде Стојановић, Јелене Радосављевић и Марије Иванковић реализовала такмичење у веома пријатној атмосфери.

Ученици су имали прилику да провере своје знање из две области: Reading и Use of English. Подељени су у четири категорије према узрасту:
Little Hippo ( 3. разред)
Hippo 1 ( 4. и 5. разред)
Hippo 2 ( 6. разред)
Hippo 3 (7. и 8. разред)

Циљ такмичења је развијање љубави према енглеском језику и развој мотивације за даље усавршавање знања.