Европски дан језика је иницијатива чији је циљ промовисање учења језика а коју је у сарадњи са Европском комисијом покренуо Савет Европе 2001. године. Од тада се овај дан обележава широм Европе 26. септембра сваке године.

Ове године смо организовали приредбу у свечаној сали школе. Ученици су певали и рецитовали на више језика: на енглеском, словачком, шпанском, грчком и италијанском. Након песама, ученици су читали занимљивости о европским језицима и европским државама. Гледали смо интересантан краткометражни филм. На крају је уследио квиз Шта знаш о Европи и европским језицима у коме су ученици највише уживали.

Програм су организовале наставнице енглеског Мирјана Јовановић и Марија Иванковић.

Фондација Темпус је ове године обезбедила мању количину промотивног материјала – наруквице, налепнице, букмаркере и оловке за све учеснике.