Поводом Међународног дана смањења ризика од катастрофа у нашој школи у организацији Црвеног крста Лазаревац реализована је практична вежба евакуације свих ученика и запослених. Пре практичне вежбе запослени су имали обуку да би научили правила понашања у оваквим ситуацијама.

Практична вежба је успешно реализована тако што је школа испражњена за 2 минута и 18 секунди. У вежби су учествовали и припадници Министарства унутрашњих послова, Ватрогасно-спасилачке јединице Лазаревац и Полицијске станице Лазаревац, а присуствовао је и председник Скупштине ГО Лазаревац, Бојан Синђелић. Ова практична вежба је имала за циљ едукацију о начину поступања ученика и запослених у случају елементарних непогода.

ЛИНК ОБЈАВЕ НА ПОРТАЛУ ГЕМ ИНФО