У ОШ ,,Кнез Лазар” 15.03. 2024. одржана је прелиминарна рунда међународног такмичења из енглеског језика ,, Hippo Olympiad 2024”. Учествовало је 46 ученика од 2. до 8. разреда у три категорије: Little Hippo (2. и 3. разред) - 22 ученика,

Hippo 1 (4.и 5.разред) - 21 ученик и Hippo 3 (7. и 8. разред) - 3 ученика. На такмичењу су дежурне биле наставнице енглеског језика Јелена Радосављевић, Рада Стојановић и Марија Иванковић. Координатор такмичења је Мирјана Јовановић.

Olimpijada Hippo „Енглески без граница“ је међународно такмичење које промовише енглески језик, изазива ученике широм света да се такмиче у знању енглеског језика и унапређује сарадњу између наставника. Олимпијада подстиче развој заједничког осећаја идентитета и интеграције, служи као узор младим људима који живе заједно као једна заједница.

Главни циљ такмичења је стварање и неговање пријатељских односа и међународног разумевања док је целокупна атмосфера прожета фер надметањем између младих људи заинтересованих за енглески језик.

Наставница Мирјана Јовановић